Dag 3 - Clubkampioenschappen, maandag 23 maart 2026
Vandaag - 17:35
Heb Durf is in april 1955 opgericht en op 18 augustus 1956 werden de door de gemeente Landsmeer aangelegde banen officieel door Burgemeester Post geopend. Die dag kon er niet gespeeld worden vanwege de extreem harde wind. De demonstratiewedstrijd tussen twee geoefende spelers kon geen doorgang vinden.
Het initiatief tot een tennisclub kwam van maatschappelijk werkster Kroet van Zanten-Jut en Gerrit Louwaars. Gerrit zag Kroet fietsen op het Zuideinde met een tennisracket en vroeg haar waar zij ging tennissen. "Bij het Olympische stadion" antwoordde Kroet. 'Naast de deur', opperde Gerrit.
Een paar dagen later (1953) had Gerrit weer contact met Kroet. "Zou het niet mogelijk zijn om in Landsmeer iets te versieren", opperde Gerrit. Afgesproken werd om met de Burgemeester Post te gaan praten.
Post suggereerde dat er eerst maar eens gekeken moest worden of er voldoende belangstelling was in het dorp. Er moest een garantiesom van 1000 gulden op tafel gelegd worden. Dat lukte niet, maar de gemeente nam toch genoegen met 950 gulden. Post wist toestemming te krijgen van de provincie tot aanleg van 2 banen, bij het zwembad en het nog woeste Ratteneiland.
Op een van de eerste bestuursvergaderingen van de vereniging-in-oprichting stelde Gerrit de naam "De Lefgozers" voor. "Omdat ik vond dat er veel lef voor nodig was om een tennisclub op te richten zonder geld, zonder banen, zonder tennissers, eigenlijk zonder alles. "De Lefgozers" werd weggestemd door het bestuur. Te grof vond men. Een beetje decorum moest er toch wel zijn. Het bleef wel in dezelfde hoek; vandaar de wat exorbitante naam voor een tennisclub: "HEB DURF", dit schrijft Gerrit Louwaars als oud voorzitter in het jubileumnummer "50 jaar Heb Durf 1955- 2005".
Besef wel dat in 1953 Landsmeer een klein dorp was met misschien 3500 inwoners en 350 auto's. Het Zuideinde was voor iedereen vrijwel probleemloos begaanbaar en er was nog geen ringweg te bekennen. (Nu wonen we hier met bijna 12000 mensen).
Maandagavond kon er na 70 jaar nog steeds op Heb Durf getennist worden. Niet op 2 banen maar op 6. Het was wederom lekker tennis weer, geen wind en fris. Alle 6 banen waren verlicht. Neander Kuiper en Marco de Vries stonden op baan 1 in de HD 3 tegenover Tom vd Oever en Camiel Oppenhuis. Er werd hard geslagen. Er viel vooral te genieten van de intensieve forehand cross rally's tussen Marco en Tom - spelers die bij voorkeur vanuit het achterveld opereren. Voor Camiel en Neander viel er nauwelijks tussen te komen als netspelers. En als ze wel een poging waagden werden ze rakelings, ja rakelings, gepasseerd in dat hele kleine opengevallen gat. Vooral Marco was succesvol met zijn passerslagen. Het bleef een boeiende wedstrijd. Het publiek bleef tot de laatste slag in het ongewis wie zou winnen, Dat geeft iets extra's aan een tenniswedstrijd. Neander en Marco winnen 6-3,3-6, 10-8.
Chris ter Brake
Nieuwscategorieën Toernooien & evenementen
Reacties